Każdy z nas musi pracować, niektórzy przedsiębiorcy jednak zdają się prowadzić życie wolne od zmartwień, sprawnie obracają środkami i wiedzą jak inwestować. Podobnie może być w Twoim przypadku.

Najtrudniejszy pierwszy krok

Jeśli czujesz, że chciałbyś się rozwijać, obecna praca nie daje Ci poczucia zadowolenia, warto odważyć się na stworzenie czegoś własnego. Oczywiście pierwszym warunkiem powodzenia, będzie świetny pomysł i równie świetny biznes plan. Kolejnym krokiem jest uporządkowanie czynności, które musimy wykonać.

Zakładanie firmy

Bez względu na rodzaj działalności, każdy przedsiębiorca, rejestruje ją na portalu Ministerstwa Przedsiębiorczości. Dzięki wnioskowi CEIDG, możemy w szybki sposób rozpocząć działalność. Określamy w nim zakres działania kodami PKD oraz wprowadzamy dane informacyjne. Jeśli chcemy być czynnymi podatnikami Vat, udajemy się do Urzędu Skarbowego. W ciągu 7 dni od rozpoczęcia działalności istnieje konieczność pojawienia się w ZUSie celem zgłoszenia do ubezpieczeń. Możemy skupić się teraz na legalnym promowaniu własnej marki i rozwijaniu swojej działalności.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów